Ολοκληρώθηκε η διανομή τροφίμων στους δικαιούχους του Κοινωνικού Εισοδήματος Αλληλεγγύης (ΚΕΑ), μέσω του ΤΕΒΑ

28 Ιανουαρίου, 2022 19:41

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε την Παρασκευή 28 Ιανουαρίου 2022, από την Κοινωφελή Επιχείρηση του Δήμου Βισαλτίας, η δράση διανομής τροφίμων σε περισσότερους από 300 δικαιούχους στο πλαίσιο της εφαρμογής του προγράμματος “Αποκεντρωμένες προμήθειες τροφίμων και βασικής υλικής συνδρομής, διοικητικές δαπάνες και παροχή συνοδευτικών μέτρων 2015-2016, του ΤΕΒΑ 2014-2020”.

Η δράση πραγματοποιήθηκε σε χώρο του  Πυροσβεστικού Κλιμακίου Νιγρίτας από τους εργαζόμενους της Κ.Ε.ΔΗ.Β. και του Προγράμματος «Βοήθεια στο Σπίτι».

Στην διανομή παρευρέθηκαν ο Δήμαρχος Αθανάσιος Μασλαρινός, ο Αντιδήμαρχος Πρόνοιας, Παιδείας, Πολιτισμού, Αθλητισμού, Νεολαίας και Δημοσίων Σχέσεων Γιάννης Αδαμούδης και ο Προϊστάμενος του Πυροσβεστικού Κλιμακίου Νιγρίτας Χρήστος Δάρατζης.

Με στόχο τη μέγιστη δυνατή προστασία των κατοίκων εφαρμόστηκαν όλα τα προβλεπόμενα μέτρα πρόληψης ενάντια στην εξάπλωση του κορωνοϊού και η διανομή εναρμονίστηκε σύμφωνα με τις οδηγίες του Εθνικού Οργανισμού Δημόσιας Υγείας.