Υπογραφή σύμβασης του έργου «Εκσυγχρονισμός & επέκταση Ε.Ε.Λ. Νιγρίτας – Τερπνής» και παροχής υπηρεσίας «Υπηρεσίες λειτουργίας Ε. Ε. Λ.»

5 Ιουλίου, 2022 8:13

Υπεγράφη την Δευτέρα 4 Ιουλίου 2022, στο γραφείο του Δημάρχου Βισαλτίας, η σύμβαση μελέτης-κατασκευής του έργου «ΕΚΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΟΣ & ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΕΕΛ ΝΙΓΡΙΤΑΣ – ΤΕΡΠΝΗΣ» (Τμήμα Ι) και η σύμβαση παροχής υπηρεσιών «ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ Ε. Ε. Λ. ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΔΩΔΕΚΑ (12) ΜΗΝΩΝ» (Τμήμα ΙΙ).

Την σύμβαση υπέγραψαν ο Δήμαρχος Βισαλτίας και Πρόεδρος της ΔΕΥΑΒ, κ. Αθανάσιος Μασλαρινός και ο  κ. Βασίλειος Παπαζήσης, ως νόμιμος εκπρόσωπος της εταιρείας ¨ΘΑΛΗΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ», παρουσία της αντιπροέδρου της ΔΕΥΑΒ, Αλέκας Καρρά και των μηχανικών της Τεχνικής Υπηρεσίας του Δήμου.

Το Τμήμα Ι του έργου, «ΕΚΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΟΣ & ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΕΕΛ ΝΙΓΡΙΤΑΣ – ΤΕΡΠΝΗΣ», προϋπολογισμού 1.699.640,29€ χρηματοδοτήθηκε από το Ταμείο Συνοχής & Πρόγραμμα Δημοσίων Επενδύσεων του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Υποδομές μεταφορών, Περιβάλλον & Αειφόρος Ανάπτυξη» με συγχρηματοδότηση του ΕΣΠΑ και Εθνικούς πόρους.

Το Τμήμα ΙΙ, «ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ Ε. Ε. Λ. ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΔΩΔΕΚΑ (12) ΜΗΝΩΝ», προϋπολογισμού 94.368,00€ χρηματοδοτείται από ιδίους πόρους της Δ.Ε.Υ.Α.Β.