Εθιμοτυπική επίσκεψη του νέου Προϊσταμένου του Πυροσβεστικού Κλιμακίου Νιγρίτας στον Δήμαρχο Βισαλτίας και στον Υπεύθυνο Πολιτικής Προστασίας

16 Δεκεμβρίου, 2022 13:01

Τον Δήμαρχο Βισαλτίας Αθανάσιο Μασλαρινό και τον Αντιδήμαρχο και Υπεύθυνο Πολιτικής Προστασίας Θεόδωρο Βαδικόλια, επισκέφθηκαν ο νέος Προϊστάμενος του Πυροσβεστικού Κλιμακίου Νιγρίτας, Πυραγός, Παναγιώτης Πιστοφίδης και ο Αναπληρωτής του, Ανθυποπυραγός,  Χρήστος Δάρατζης.

Η συνάντηση πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο της πρόσφατης ανάληψης των καθηκόντων του νέου Προϊσταμένου, κατά την οποία συζητήθηκαν η λήψη συγκεκριμένων μέτρων πρόληψης, ο συντονισμός των υπηρεσιών σε περίπτωση έκτακτης ανάγκης, καθώς και η ολοκλήρωση των εργασιών αναβάθμισης του κτιρίου όπου στεγάζεται το Πυροσβεστικό Κλιμάκιο.

Τόσο ο Δήμαρχος όσο και ο Αντιδήμαρχος, ευχήθηκαν στον κ. Πιστοφίδη κάθε επιτυχία στο έργο του, ενώ παράλληλα τον διαβεβαίωσαν ότι, στο πλαίσιο της συνέχισης και άριστης συνεργασίας που έχει αναπτυχθεί με το Πυροσβεστικό Κλιμάκιο Νιγρίτας, θα είναι αρωγοί οι ίδιοι και οι υπηρεσίες του Δήμου κατά την υλοποίηση του σχεδιασμού πυροπροστασίας της περιοχής.