Ο Δήμος Βισαλτίας συμμετέχει στην Πανελλαδική Δράση Συγκέντρωσης Ειδών Πρώτης Ανάγκης , για τους πληγέντες των σεισμών σε Τουρκία και Συρία

9 Φεβρουαρίου, 2023 17:13

Ο Δήμος Βισαλτίας συμμετέχει στη μεγάλη δράση ανθρωπιάς κι αλληλεγγύης, που διοργάνωσε η Κεντρική Ένωση Δήμων Ελλάδας, σε συνεργασία με τις 13 Περιφερειακές Ενώσεις Δήμων (Π.Ε.Δ.) και όλους τους Δήμους της χώρας, συγκεντρώνοντας ανθρωπιστική βοήθεια για την στήριξη των πληγέντων της πρωτοφανούς τραγωδίας που έπληξε με σφοδρότητα την Τουρκία και την Συρία.

Στο πλαίσιο αυτό συγκεντρώνουμε έως και την Δευτέρα 13 Φεβρουαρίου 2023, από τις 8:00 το πρωί έως τις 2:00 μετά το μεσημέρι, στο Κοινωνικό Παντοπωλείο στη Νιγρίτα και στα Δημοτικά Καταστήματα Μαυροθάλασσας, Σιτοχωρίου και Δημητριτσίου, είδη πρώτης ανάγκης, τα οποία θα αποσταλούν άμεσα στις πληγείσες περιοχές.

1. Κουβέρτες
  2. Παπλώματα
  3. Σκηνές
  4. Υπνόσακοι