ΕΛΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗΣ
![](https://www.dimosvisaltias.gr/wp-content/uploads/2021/07/IMG_20210312_125701.jpg)
Μεγάλη είναι η ανταπόκριση του κοινού από την στιγμή επαναλειτουργίας της Βιβλιοθήκης του Δήμου Βισαλτίας τον περασμένο Ιούλιο. Η Δημοτική Βιβλιοθήκη στεγάζεται στον 2ο όροφο του «Ιωάννειου» κτιρίου στη Νιγρίτα.
Ο δανεισμός και οι επιστροφές βιβλίων πραγματοποιούνται καθημερινά, από Δευτέρα έως Παρασκευή, με ώρες προσέλευσης κοινού 9:00 π.μ. – 15:00μ.μ., τηρώντας πιστά τους κανόνες υγιεινής και ασφάλειας (χρήση αντισηπτικού υγρού χεριών στην είσοδο της Βιβλιοθήκης, τήρηση αποστάσεων 1,5 μέτρου, απαραίτητη η χρήση μάσκας).
Για περισσότερες πληροφορίες καλέστε στο τηλέφωνο 6942551238 – κατά τις ώρες λειτουργίας.