Επανέναρξη λειτουργίας Φιλαρμονικής Δήμου Βισαλτίας

4 Απριλίου, 2022 18:07

Επανέναρξη λειτουργίας Φιλαρμονικής Δήμου Βισαλτίας, σε Νιγρίτα, Μαυροθάλασσα και Δημητρίτσι

Ξεκίνησε η λειτουργία των τμημάτων της Φιλαρμονικής του Δήμου Βισαλτίας. Το περασμένο Σάββατο πραγματοποιήθηκε στη Μαυροθάλασσα η πρώτη συνάντηση με την νέα Αρχιμουσικό και ακολουθεί η επόμενη το Σάββατο 9 Απριλίου 2022 στις 4:00μ.μ. στον 1ο όροφο του Δημοτικού Καταστήματος στη Μαυροθάλασσα.

Η πρώτη συνάντηση με τον νέο Αρχιμουσικό της Φιλαρμονικής Νιγρίτας θα γίνει την Τετάρτη 6 Απριλίου 2022 και ώρα 5:00μ.μ., στον 2ο όροφο του Δημαρχιακού Μεγάρου, στην αίθουσα «Αθανάσιος Κασιακόγιας». Παρακαλούνται όσοι νέοι/νέες, μαθητές/μαθήτριες επιθυμούν να εγγραφούν και να παρακολουθούν μαθήματα, ώστε να συμμετέχουν ως μέλη της μπάντας, να παραβρεθούν για να ενημερωθούν σχετικά. Μέσα στις επόμενες ημέρες θα υπάρξει ανακοίνωση και για τη Φιλαρμονική στο Δημητρίτσι.