ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΑΝ ΣΑΚΙΔΙΑ ΜΕ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΣΤΟΥΣ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟΥΣ ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΥΣ ΤΗΣ Π.Ε. ΣΕΡΡΩΝ

17 Σεπτεμβρίου, 2021 16:26

ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΗΜΟ ΒΙΣΑΛΤΙΑΣ ΠΑΡΕΛΑΒΕ Ο ΘΟΔΩΡΗΣ ΒΑΔΙΚΟΛΙΑΣ

Ο Αντιπεριφερειάρχης Σερρών Παναγιώτης Σπυρόπουλος παρέδωσε, σήμερα, Παρασκευή 17 Σεπτεμβρίου 2021, σακίδια με υλικό και εξοπλισμό Πολιτικής Προστασίας στους αντίστοιχους Αντιδημάρχους των Δήμων της Περιφερειακής Ενότητας Σερρών. Η παράδοση των σακιδίων πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα «Κωνσταντίνος Καραμανλής» του Διοικητηρίου. Για τον Δήμο Βισαλτίας παρέλαβε τον εξοπλισμό ο Αντιδήμαρχος Έργων και Υπεύθυνος Πολιτικής Προστασίας Θοδωρής Βαδικόλιας.

Η προμήθεια του εξοπλισμού αυτού έγινε μέσω της Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας από σχετική ευρωπαϊκή χρηματοδότηση και συγκεκριμένα μέσω του προγράμματος ΕΣΠΑ, με στόχο την ενίσχυση και θωράκιση των συμπολιτών μας, που εθελοντικά επιθυμούν να προσφέρουν τις υπηρεσίες τους για την αντιμετώπιση των εκτάκτων αναγκών, σε συνεργασία με τις αρμόδιες αρχές.